Prevod clenstvi

Z KHnetWiki

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
m
m
Řádka 6: Řádka 6:
-
*Případ "stěhování syna od rodičů" není převod členství, v případě, že na obou místech (rodiče i syn) bude možnost (a chuť/snaha) připojení. Pokud je členství psáno na syna, jde s ním na nové bydliště a rodič vstoupí jako nový člen. Nastavení počítačů jim zůstane, bude-li to zdůrazněno např. poznámkou na přihlášce. U údajů syna se pouze opraví údaje jako adresy jak bydliště, tak počítačů dle způsobu připojení. Je-li členství psáno na rodiče, postupuje se naprosto stejně ... jenom holt vstupuje jako nový člen syn.
+
*Případ "stěhování syna od rodičů" není převod členství, v případě, že na obou místech (rodiče i syn) bude možnost (a chuť/snaha) připojení. Pokud je členství psáno na syna, jde s ním na nové bydliště a rodič vstoupí jako nový člen. Nastavení počítačů jim zůstane, bude-li to zdůrazněno např. poznámkou na přihlášce. U údajů syna se pouze opraví údaje jako adresy jak bydliště, tak počítačů dle způsobu připojení. Je-li členství psáno na rodiče, postupuje se naprosto stejně ... jenom holt vstupuje jako nový člen syn (a je to vlastně jednodušší, není potřeba myslet na zachování IP adres a podobně).
**Je potřeba si uvědomit, že členem sdružení je člověk, nikoliv jeho počítač. Tedy jakékoliv stěhování jenom mění způsob připojení počítače, jeho nastavení, ale ne členství.
**Je potřeba si uvědomit, že členem sdružení je člověk, nikoliv jeho počítač. Tedy jakékoliv stěhování jenom mění způsob připojení počítače, jeho nastavení, ale ne členství.

Verze z 14. 1. 2009, 19:55

Členem sdružení je fyzická osoba (ve vyjímečných případech i právnická), která zároveň využívá síť khnet.info (a tedy chce naplňovat cíle sdružení zmíněné ve stanovách). V oprávněném případě lze provést i převod členství, např. pokud se člen odstěhuje. Převod je ovšem možný pouze v rámci rodiny, není možné převést členství na cizí osobu.

  • Převod v rámci rodiny se provede jednoduše. Nový člen vyplní přihlášku a někam do poznámky vepíše "Převod členství v rámci rodiny od JMENO, PRIJMENI, r.č. RODNE CISLO (rodinný vztah: XY)" a oba (nový i starý člen) tuto poznámku podepíšou. V takovém případě je to pouze administrativní formalita, technicky vše zůstává stejné (nastavení počítače i ostatních zařízení).
  • Převod členství mezi nepříbuznými osobami není možný. Jeden musí vystoupit do sdružení a druhý vstoupit, se všemi případnými důsledky (především vstupní poplatek). Uvedou-li obě zainteresované osoby do poznámky, že technické zařízení bude stejné, je možno zachovat nastavení počítačů i ostatních zařízení tak, aby nový člen nemusel nic přenastavovat (bude-li to technicky možné).


  • Případ "stěhování syna od rodičů" není převod členství, v případě, že na obou místech (rodiče i syn) bude možnost (a chuť/snaha) připojení. Pokud je členství psáno na syna, jde s ním na nové bydliště a rodič vstoupí jako nový člen. Nastavení počítačů jim zůstane, bude-li to zdůrazněno např. poznámkou na přihlášce. U údajů syna se pouze opraví údaje jako adresy jak bydliště, tak počítačů dle způsobu připojení. Je-li členství psáno na rodiče, postupuje se naprosto stejně ... jenom holt vstupuje jako nový člen syn (a je to vlastně jednodušší, není potřeba myslet na zachování IP adres a podobně).
    • Je potřeba si uvědomit, že členem sdružení je člověk, nikoliv jeho počítač. Tedy jakékoliv stěhování jenom mění způsob připojení počítače, jeho nastavení, ale ne členství.


V případě nejasností rozhodne Rada sdružení individuálně.

Osobní nástroje