VypnoutWindows

Z KHnetWiki

Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Vypínání Windows je někdy věda

Standardní možnost totiž není dostupná, pokud čekají na instalaci nějaké aktualizace. Prostě každé vypnutí Windows je nainstaluje a šmitec. Což se někdy nehodí, ať už z časových důvodů, nebo protože si je chceme nejdříve prohlédnout.

Nevypínat

První možnost je samozřejmě nevypínat vůbec. Je to sice o kliknutí navíc, ale možnost Hibernovat je tam stále. A ta instalovat nic nebude. Pro laiky upozorňujeme, že je vhodné i tak povypínat alespoň komunikační programy - Jabber, ICQ, Skype, e-mail klienta. Některé to špatně snáší a v nejlepším případě jen dlouho ukazují ostatním svoji aktivitu, i když už je počítač dávno vypnutý. Případně to může způsobit jiné chyby, i když by nemělo ... Uložení otevřených souborů ve Wordu, Excelu, OpenOffice apod. by mělo být též samozřejmostí. Nikdy člověk neví, co se může stát.

Fígl

Místo vypnutí volbou ze Start menu je potřeba udělat mezikrok. Nejdříve se odhlásit. Teprve poté lze zvolit vypnutí bez instalace aktualizací.

Trvalá úprava způsobu vypínání

V registrech lze změnit chování té vypínací volby ve Start menu.

Přejděte na HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Windows. Vytvořte klíč WindowsUpdate a dále AU. Na pravé straně vytvořte 32bitovou hodnotu DWORD a názvem NoAUAsDefaultShutdownOption. Poklikejte na ni a přiřaďte jí 1. Nyní bude možné počítač vypnut bez instalace aktualizací. V možnostech při vypínání najdete i možnost, kterou systému sdělíte, že je chcete nainstalovat a poté PC vypnout.

[1]

Osobní nástroje