Proč nechodí emaily na Seznam

Z KHnetWiki

Přejít na: navigace, hledání

Software KHnet.info odesílá spoustu emailů automaticky, především uvítací zprávu o přijetí do spolku a potom potvrzení zaúčtování veškerých plateb.

Dost často se stává, že na Seznam nedorazí ... je potvrzeno, že zvlášť tu uvítací zprávu Seznam označí jako spam! A pokud máte nastaven spam filtr na nejtvrdší úroveň, tak ji taky smaže.
Týká se to především periodických zpráv - ty jsou téměř všechny skoro stejné, liší se jenom maličkostmi, takže Vás z pohledu Seznamu spamujeme ...

Řešení? Poměrně jednoduché - přes webové rozhraní email.seznam.cz si v konfiguraci spam filtru nastavte druhou úroveň:
tj. aby většinu zpráv ve schránce nechal (byť ve složce Spam a Viry). Ale hlavně do té složky občas koukejte ...

Naleznete to v Nastavení - Pokročilé nastavení - Nastavení ochrany proti spamu. Doporučuji tam vyplnit i "povolené kontakty" - to jsou adresy, kterým lze důvěřovat, tj. napište tam guru@khnet.info, rada@khnet.info, admin@khnet.info, ludvik@khnet.info, monty@khnet.info (+ adresy ostatních členů Rady spolku) a pak adresu ve tvaru guru.for.JMENO@khnet.info, kde JMENO je údaj z níže zmíněné statusové stránky - v závorce za členským číslem (vaše uživatelské jméno).


Taky vám emaily nemusí chodit z jiného důvodu: máte schránku zaplněnou po okraj a emaily jsou odmítány. Viz článek na www.khnet.info. Zkontroluje se to také jednoduše: ve zmíněném webovém rozhraní je to dole na stránce ... A je tam hned nabídka na zvětšení prostoru na 2GB, což by mělo stačit snad každému.

Ještě je tu jeden důvod: v našich záznamech máte špatnou emailovou adresu. Nebo ji tam nemáte vůbec ... zkontrolujte si to na stránce mojeInfo

Osobní nástroje