Jajc prazdne zpravy

Z KHnetWiki

Přejít na: navigace, hledání

Problém:

jabber klient JAJC ve verzi 0.8.110 na straně postiženého.
nový klient s podporou PubSub service na straně původce. Jabbim, Miranda, Pidgin.

Jak to vzniklo:

Při řešení jiného problému jsem zkusil nainstalovat klienta Jabbim. A on podporuje PubSub service ([1]), na serveru se objevil záznam "http://jabber.org/protocol/tune" a tedy se snažil něco od sebe nabízet všem ostatním lidem co měl v kontaktlistu. A že mám vlastně všechny z khnetu ... takže se to také posílalo prakticky všem.

Nový jabber klienty už tuto službu znají a alespoň ji ignorují, pokud s ní neumí pracovat. Starý JAJC (je z roku 2004, možná 2003) ji ale neznal vůbec a zjevně díky nějaké nezdokumentované chybě na ní reagoval jako na konverzační zprávu. Tedy zobrazil chat okénko, které ale bylo vlastně prázdné. A dělal to při každém přihlášení a občas i během dne.

Jediné trvalé řešení je používat novějšího jabber klienta. Jajc je vyzkoušený ve verzi 0.8.124 a 0.8.125 (noční build z 1.2.2010). Odmazat ze serveru to totiž nelze bez jeho restartu, jelikož k tomu není ovládací rozhraní (ono také zjevně normálně postrádá smysl) a stejně je pravděpodobné, že se to tam objeví později znovu.

formát zprávy ze serveru klientu:

<message to="postizeny@jabber.khnet.info/Resource" from="autor@jabber.khnet.info" id="autor@jabber.khnet.info__postizeny@jabber.khnet.info__0yYmi">

 <event xmlns="http://jabber.org/protocol/pubsub#event">
  <items node="http://jabber.org/protocol/tune">
   <item id="pK28N9XoL0sRydO">
    <tune xmlns="http://jabber.org/protocol/tune"></tune>
   </item>
  </items>
 </event>
 
 <x xmlns="jabber:x:delay" stamp="2010-01-31T15:56:54.915Z"/>
 <addresses xmlns="http://jabber.org/protocol/address">
  <address type="replyto" jid="autor@jabber.khnet.info/jabbim"/>
 </addresses>

</message>
Osobní nástroje