FIO email clenum

Z KHnetWiki

Přejít na: navigace, hledání

Odesláno dne 16.9.2009 všem členům sdružení:


Vážení členové sdružení KHnet.info,

obracíme se na vás všechny s žádostí o změnu čísla bankovního účtu na vašich trvalých (i jiných) příkazech k úhradě členských příspěvků.

Číslo účtu: 2600051636, kód banky 2010
variabilní symbol samozřejmě zůstává stejný (tedy členské číslo).

Zároveň si zkontrolujte výši příspěvků. Někteří z vás platí buď málo, nebo naopak více (většinou omylem o 10,-, větší rozdíly neuznáváme). Běžné členské příspěvky při platbách na bankovní účet jsou 350,- Kč.

Účet u Komerční banky zatím zůstává, ale máme v úmyslu ho za nějaký čas zrušit úplně.

Tato změna bude zanedlouho zveřejněna i ve Finančním řádu sdružení.


Malé vysvětlení:

Minulý rok jsme Komerční bance zaplatili na poplatcích přes 130 tisíc korun. Letos již 86 tisíc (minulý rok ve stejných měsících 72 tisíc). Což jak jistě uznáte je děsné číslo. Za to lze pohodlně koupit profesionální rádiové pojítko Alcoma s kapacitou 88 Mbit/s ...

Přitom od července jsme v KB uhádali slevu na poplatcích, takže místo cca 12 tisíc měsíčně platíme okolo 7. Jenže jejich pružnost v tomto byla úchvatná ... půl roku jim to trvalo a ještě k tomu tato vyjímka platí pouze do konce letošního roku.

Z toho důvodu jsme založili běžný účet u FIO, družstevní záložny. Tam jsou běžné věci (a především příchozí platby) naprosto zdarma. Nemluvě o úročení spořícího účtu - desetinásobný rozdíl (2% oproti 0,2% v KB).

Z hlediska bezpečnosti peněz je to dle nás stejné. Pojištění vkladů je totiž ze zákona na stejné výši, jako u běžných bank. A vzhledem k tomu, že jsme nezisková organizace a všechny volné prostředky se prakticky ihned reinvestují, nezůstává na běžném účtu žádná extrémní částka.

Děkujeme za spolupráci.

Jak řekl klasik - jde i o vaše peníze.

Případné dotazy můžete pokládat jednoduše odpovědí na tento email.

Martin Svoboda, alias ludva
radní KHnet.info, o.s.

P.S.: toto je hromadný email.

Osobní nástroje