TOR

Z KHnetWiki

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
Řádka 4: Řádka 4:
[http://www.linuxexpres.cz/praxe/sprava-linuxoveho-serveru-tor-na-serveru-uvod]
[http://www.linuxexpres.cz/praxe/sprava-linuxoveho-serveru-tor-na-serveru-uvod]
[http://www.root.cz/clanky/na-web-s-firefoxem-anonymne-tor/]
[http://www.root.cz/clanky/na-web-s-firefoxem-anonymne-tor/]
-
 
+
[http://www.root.cz/clanky/provoz-anonymniho-serveru-s-domenou-onion-pres-tor/]
A v krátkosti, jak na to:
A v krátkosti, jak na to:

Verze z 1. 2. 2012, 09:50

Prozatím něco ke čtení:

[1] [2] [3] [4]

A v krátkosti, jak na to:

Špatně se to používá, pokud se to provozuje pořád. Přeci jenom výkon není nijak zázračný. Takže je vhodné brouzdání normální a přes TOR oddělit. Třeba tak, že normálně se bude používat Chrome a na to ostatní Firefox s nainstalovaným Torbuttonem. Firefox má totiž velkou výhodu, že pro něj existuje ten torbutton. Nejde jenom o to, honit data šifrovaně a anonymně. Jde také o vypnutí všech možných funkcí browseru, které mají za následek deanonymizaci ... Je to popsáno snad ve všech článkách, co se o technologii TOR dají najít.

Takže krok 1 - nainstalovat Firefox.
Krok 2 - nainstalovat Torbutton. Což je trochu problém, neboť samostatně už neexistuje. Lze nainstalovat celý Vidalia Bundle, součástí je i torbutton. Zbytek softwaru používat lze (tedy TOR spojení přímo z počítače), ale jak se píše později - nemusí. Pravděpodobně stejnou službu udělá i doplněk firefoxu s názvem FoxyProxy.

Krok 3 - nakonfigurovat. V nastavení torbuttonu, případně FoxyProxy, se najde volba ala Vlastní nastavení proxy. Adresa je proxy.khnet.info, port 9050 a verze SOCKSv5 (lze vyzkoušet i SOCKSv4).

Krok 4 - pokud se zvolí "Změnit TOR status" (ikonka se změní na zelenou cibuli), je počítač připojen do TOR sítě. Veškerý provoz je anonymizován. Vyzkoušet to lze pomocí stránky proxy.khnet.info - jeden z odkazů tam uvedený je tzv. skrytá služba, dostupná pouze ze sítě TOR. Pokud funguje - je to OK.

Upozornění: nejedná se o oficiální projekt. Autor si přeje zůstat nejenom v anonymitě, ale zároveň si vyhrazuje právo nepustit na tuto proxy každého. Není vyzkoušený také výkon, neví se, kolik uživatelů to zároveň zvládne.

Poznámka: síť TOR není určena k takovým věcem, jako k sosání nelegálních dat. Většina uzlů sítě má také poměrně striktně vyjmenované služby (resp. porty), které je ochotna předat dál. Tedy většinou se jedná jen o normální browsing, případně různé Instant Messaging (Jabber, atp) sítě.

Osobní nástroje