Nastavení pošty

Z KHnetWiki

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(odesílání pošty)
Řádka 4: Řádka 4:
===příjem pošty===
===příjem pošty===
-
protokol POP3: pop3.khnet.info<br>
+
protokol [https://cs.wikipedia.org/wiki/Post_Office_Protocol POP3]: pop3.khnet.info<br>
-
protokol IMAP: imap.khnet.info<br>
+
protokol [https://cs.wikipedia.org/wiki/Internet_Message_Access_Protocol IMAP]: imap.khnet.info<br>
===odesílání pošty===
===odesílání pošty===

Verze z 13. 2. 2018, 15:45

nějak se do napsání této stránky nikomu nechce ...


Obsah

příjem pošty

protokol POP3: pop3.khnet.info
protokol IMAP: imap.khnet.info

odesílání pošty

smtp.khnet.info

Server samozřejmě není Open relay, čili umožňuje odesílání e-mailů pouze ze sítě KHnet.info. Je tedy závislý na IP adrese odesílatele. A tím pádem může být též závislý na správně nastavených DNS serverech na počítači uživatele.

šifrovaný přístup

všechny způsoby připojení mají nainstalované i své šifrované (SSL) varianty - pop3s.khnet.info, imaps.khnet.info, smtps.khnet.info. Pro bezproblémové využití je doporučeno nainstalování šifrovacích certifikátů - viz. Instalace certifikátu CA

webemail

pro všechny, kdo mají založenu schránku @khnet.info je také možnost využít dva typy webového rozhranní. Odkazy jsou uvedeny na našich stránkách vlevo v hlavním menu.

poznámka

Může se stát, že máte založenu poštovní schránku na nějakém ne úplně veřejném serveru (tiscali, iol, atp.) který odmítá přijmout odesílanou poštu ze sítě khnetu (protokolem SMTP, tj. programy typu outlook, thunderbird, aj.). Dělají to naschvál, snaží se zabránit rozesílání spamů. Server na khnetu to dělá úplně stejně ... buď umožní poslání pošty zevnitř khnetu ven, nebo z venku (z internetu) do schránky @khnet.info - ale už ne nikam jinam.

Pokud tedy máte tento problém, nastavte si ve svém poštovním programu (netýká se to přístupu přes webovou stránku) jako server odchozí pošty náš - tedy smtp.khnet.info. A máte po problému.

Osobní nástroje